Skrzela 3D umożliwiające ludziom ciągłe oddychanie pod wodą
Druk 3D otworzył nowy krajobraz dla projektantów i naukowców, którzy skorzystali z wszechstronności, jaką daje im ta technologia przy opracowywaniu nowych urządzeń.
Istnieje kilka zastosowań drukarek 3D, które są nieocenione w dziedzinie medycyny. Jednym z przykładów jest niedawny rozwój sztucznego serca, który ma na celu zastąpienie prawdziwego serca w przypadku choroby serca.

Dzięki japońskiemu projektantowi i naukowcowi z dziedziny biometyki Jun Kamei wkraczamy w nową podwodną erę. Ten ostatni stworzył sprzęt, który jest bardzo użyteczny dla miłośników nurkowania. Mówiąc dokładniej, są to sztuczne skrzela 3D, które powinny pomóc nam oddychać pod wodą.
Ponieważ tempo życia na lądzie może być na dłuższą metę dość wyczerpujące, wszyscy kiedyś marzyliśmy o życiu pod wodą jak ryby; w “wymiarze” bez hałasu i bez stresu.

Szacuje się, że do roku 2100 wzrost temperatury na świecie przekroczy 3°, co z kolei spowoduje wzrost poziomu morza. Może to zatopić przybrzeżne mega-miasta i dotknąć miliony ludzi mieszkających na tych obszarach.