3D žiabre, ktoré ľuďom umožnia nepretržite dýchať pod vodou

3D tlač otvorila novú krajinu pre projektantov a vedcov, ktorí mali prospech z všestrannosti tejto technológie im dáva pri vývoji nových zariadení.
Existuje niekoľko použití pre 3D tlačiarne, ktorých hodnota v oblasti medicíny je neoceniteľná. Príkladom je nedávny vývoj umelého srdca, ktorého cieľom je stať sa náhradou za skutočné srdce v prípade srdcového ochorenia.

Vďaka japonskému biomimetickému dizajnérovi a výskumnému pracovníkovi Jun Kamei vstupujeme do novej podvodnej éry. Ten vytvoril veľmi užitočné vybavenie pre potápanie nadšencov. Presnejšie povedané, ide o umelé 3D žiabre, ktoré by nám mali pomôcť udržať dýchanie pod vodou.
Vzhľadom k to, že tempo života na zemi môže byť docela vyčerpávajúce v dlhodobom horizonte, všetci sme snívali o niekedy žijú pod vodou ako ryby; v bezhlučte, bez stresu “rozmer.”

Odhaduje sa, že do roku 2100 celosvetový nárast teplôt presiahne 3 stupne, čo spôsobí zvýšenie hladiny morí. To by mohlo vzplomnúť pobrežné megacities a ovplyvniť milióny ľudí žijúcich v týchto oblastiach.