3D žábry, které umožňují lidem dýchat nepřetržitě pod vodou




3D tisk otevřel novou krajinu pro designéry a vědce, kteří těžili z všestrannosti, kterou jim tato technologie dává při vývoji nových zařízení.
Existuje několik použití pro 3D tiskárny, jejichž hodnota v oblasti medicíny je neocenitelná. Příkladem je nedávný vývoj umělého srdce, jehož cílem je stát se náhradou za skutečné srdce v případě srdečního onemocnění.

Díky japonskému biomimetickému designérovi a výzkumníkovi Jun Kamei vstupujeme do nové podvodní éry. Ten vytvořil velmi užitečné vybavení pro milovníky potápění. Přesněji řečeno, jedná se o umělé 3D žábry, které by nám měly pomoci udržet dýchání pod vodou.




Vzhledem k tomu, že tempo života na Zemi může být z dlouhodobého hlediska docela vyčerpávající, všichni jsme snili o tom, že budeme žít pod vodou jako ryby; v “dimenzi” bez šumu a stresu.

Odhaduje se, že do roku 2100 globální nárůst teplot překročí 3 stupně, což způsobí zvýšení hladiny moří. To by mohlo ponořit pobřežní megacities a ovlivnit miliony lidí žijících v těchto oblastech.